Nieuws

‘Rijksklokkenluiders beschermen’

Klokkenluiders bij de overheid moeten misstanden anoniem aan de kaak kunnen stellen, vindt minister Ter Horst van Binnenlandse Zaken. Voor het bedrijfsleven geldt die regeling niet. Uit onderzoek is gebleken dat een flink deel van de ambtenaren bij het Rijk misstanden niet zou melden omdat ze vrezen voor hun positie.

 In drie concrete kwesties zal volgens Ter Horst de zaak worden “vlotgetrokken”. Naast Paul Schaap (kernreactor Petten) betreft het Ad Bos (bouwfraude) en Fred Spijkers (defecte landmijnen bij Defensie). De laatste twee toonden zich vrijdagochtend op de radio vooralsnog sceptisch. Bos is uitgenodigd voor een gesprek, Spijkers had nog niks gehoord. “Eerst zien, dan geloven”, aldus Spijkers.

Gerelateerde artikelen

Inspiratie en inzichten voor  lokale en regionale onderzoeksjournalisten

Een podcast die de Vlaamse onderwereld induikt, een succesvolle Vlaams-Nederlandse journalistieke samenwerking, een kersvers Brabants nieuwsplatform en 7 tips voor AI Tools, het kwam allemaal aan bod tijdens de VVOJ-Regiomiddag in Antwerpen op 4 februari 2025.

Sluit je aan bij de vereniging van onderzoeksjournalisten

En vergroot je kennis én netwerk