Nieuws

Apache crowdfunding: al éénzevende binnen!

Het Belgische webmagazine Apache gaat crowdfunden om onderzoeksjournalistiek te kunnen blijven bedrijven. Na één week is al 27.000€ binnen. De website wil 200.000 euro ophalen bij het grote publiek. Het geld moet een redactieuitbreiding mogelijk maken. Zo kan er meer en betere onderzoeksjournalistiek worden gemaakt.

Wie investeert (vanaf 50 euro) wordt feitelijk mede-eigenaar van de coöperatieve vennootschap van Apache.be. Mede-eigenaren krijgen medezeggenschap over de website en een gratis abonnement. In de eerste week hebben zich al 270 aandeelhouders gemeld, die samen 27.000 euro, ofwel éénzevende van het beoogde bedrag hebben binnengebracht (al spreekt de eigen website nog van 250 aandeelhouders).

De nieuwe hoofdredacteur Karl van den Broeck (ex-De Morgen, ex-Knack) legt in een speciale video uit wat Apache wil bereiken.

Meer weten? Ga dan naar Apache voor meer informatie.

Gerelateerde artikelen

Een ‘wolk van wantrouwen en frustratie’ bij journalisten die een Woo-verzoek hebben ingediend, en eenzelfde ‘wolk van wantrouwen en (incidenteel) spijt’ aan de kant van ambtenaren die ze moeten behandelen. Dat obstakel voor een goed functioneren van de Wet open overheid signaleert Folkert Jensma in het voorwoord van Het Woo witboek, Best practices: van journalisten, voor ambtenaren, dat de VVOJ in samenwerking met de Open State Foundation (OSF) heeft uitgebracht.

De VVOJ presenteert op de eerste Regiomiddag in 2025: een podcast die de Vlaamse onderwereld induikt, een succesvolle Vlaams- Nederlandse journalistieke samenwerking, een kersvers Brabants nieuwsplatform en 10 tips voor AI Tools.

Sluit je aan bij de vereniging van onderzoeksjournalisten

En vergroot je kennis én netwerk